logo

5.5.2018 FK LOUČEŇ 1893 – AFK SADSKÁ 5 : 1 (2 : 1)

Vloženo: 11.05.2018

Středočeská I.B. třída, skupina C, soutěžní ročník 2017/18, 20.kolo. Důležitý domácí zápas, ve kterém jsme potřebovali nutně bodovat, neboť je zřejmé, že k udržení soutěže bude nutné nezbytně vyhrávat v domácím prostředí. Začátek zápasu byl sice oboustranně opatrný, postupně jsme však získávali v poli mírnou převahu, častěji jsme ohrožovali branku soupeře a z toho jsme dokázali vytěžit dvoubrankové vedení. Jenže jsme si nepohlídali poslední minutu první půle, ve které soupeř celkem snadno vstřelil kontaktní gól. Do druhé půle vstoupil náš protivník s daleko větší iniciativou, dobrou kombinační hrou nás přehrával a nechybělo mnoho, aby skóre utkání vyrovnal. Klid na naše kopačky přinesl až po 20 minutách převahy soupeře náš gól z jednoho z mála útoků, které jsme v této části hry vyprodukovali. Zápas se herně potom vyrovnal a šťastnějšími nakonec byli naši hráči, kteří dalšími 2 góly dovedli utkání do vítězného konce. Výhra to opravdu nebyly tak snadná, jak by se podle výsledku mohlo usuzovat. Naši hráči však přistoupili k utkání odpovědně, soustředěně a s velkým nasazením což nakonec vedlo k vítězství v zápase s tak velice zdatným soupeřem, kterým Sadská určitě je. A takový přístup ke hře bude určitě nutný i v obtížných závěrečných utkáních soutěže. Trenér Ottomanský : „Moc jsme s tím nepočítali, ale výsledek je super. Na začátku to bylo takové oťukávání a jako první jsme udeřili my, když skóroval Štěpánek. A stejný hráč přidal i druhý gól. Jenže před půlí nás hosté vyškolili a snížili. Dostali jsme gól do šatny a to nebylo ideální. Iniciativu přebral soupeř a v jedné jeho velké šanci nás podržel gólman Bednář. Špatně jsme řešili situace, přesto jsme své vedení pojistili, o to se zasloužil dvěma góly Holánek. Ve druhém poločase byla lepší Sadská, ale my jsme dávali góly. Jsme moc rádi, tyhle tři body se nám budou moc hodit.“ Trenér Svoboda: „Tady není co hodnotit. Nastoupili jsme jako mistři světa a prostě jsme dostali pět gólů. Hráli jsme bez šesti lidí, ale to nás neomlouvá. Mysleli jsme si, že se soupeř porazí sám. Neřekl bych, že jsme byli o hodně horším týmem, ale Loučeň střílela góly po našich chybách. Prostě nás přejeli.“ Nymburský deník : „Sadská třikrát za sebou vyhrála, v dalším pokračování nejnižší krajské soutěže ale tvrdě narazila. V okresním derby prohrála na půdě loučeňských fotbalistů. Pro ně jsou tři body velice důležité. Domácí vstoupili do utkání více než dobře. Dali dvě branky během první půlhodiny a vypadlo to, že mají jasně našlápnuto k vítězství. Jenže v závěrečné minutě prvního poločasu přišla komplikace, když se trefil hostující Plot. Klid na domácí kopačky přinesly další dvě trefy Holánka. To byla definitivní pojistka. FK Loučeň : Bednář – Špalda (44. Radolf), Holler, Krupička, J. Bašus – Prisčák (89. Bartoň), Vlasák, Gregar (87. F. Bašus), Mareš (81. Nehyba) – Štěpánek (84. Melčák), Holánek. AFK Sadská : Šaroch – Záruba, Havlík, Janiga, Čemus – Kučera (82. Dvořák), Brynych, Svoboda, Cempírek, Dudla – Plot. Branky : 17. a 30. Štěpánek, 66. a 77. Holánek, 87. Prisčák – 45. Plot. Rozhodčí : Drábek. ŽK : 1:1. Diváci : 100.


Autor: František GregarSdílet na sociálních sítích: