logo

8.4.2018 SS OSTRÁ B - FK LOUČEŇ 1893 5 : 3 (2 : 1)

Vloženo: 10.04.2018

Středočeská I.B. třída, skupina C, soutěžní ročník 2017/18, 16.kolo. I přes zlepšenou hru jsme i ve třetím utkání jara vyšli bodově naprázdno. Úvod utkání se pro nás stává „noční můrou“ – velmi brzo po zahájení utkání nabídneme soupeři zcela zbytečný gól, tentokráte již ve 4. minutě, a i když jsme prakticky po rozehrání vyrovnali, následuje krátce poté další fatální zkrat a vedení 2:1 pro domácí. Tento stav pak vydržel až do konce poločasu i přes mírnou převahu soupeře. Ve druhé půli se vše opakovalo jako na začátku utkání, po pěti minutách domácí lacino navýšili svoje vedení a přes naši snahu o kontaktní gól přišel naopak jejich další gól do naší sítě. Přesto naše družstvo pokračovalo v úsilí o korekci utkání a snížili jsme až na rozdíl jediného gólu a utkání ještě zdramatizovali. Bohužel v samém závěru jsme při našem tlaku neuhlídali brejkovou situaci domácích, kteří brankou z ní tak definitivně rozhodli o svém vítězství. Herně jsme sice neodehráli tak špatné utkání, zdá se, že družstvo dohání manko ze smolné malé herní rozehranosti před zahájením jarních mistrovských utkání. Bohužel nás sráží velká řada často i hloupých individuálních chyb, především v úvodech utkání (ale i na začátku druhých poločasů), které ve svých důsledcích umožní soupeři velice snadno skórovat. Věřme, že se hráčům podaří již v následujícím TV-utkání s Pátkem tuto spíše psychickou barieru než herní nedokonalost ve svých hlavách zlomit a z toho vytěžit již tolik potřebné body. Budou k tomu ale také potřebovat i z hlediště naší velkou podporu. Vyjádření k utkání Trenér Ottomanský : „Opět jsme se porazili sami. Byla to naše klasika, dostali jsme gól ve čtvrté minutě. Z protiútoku jsme vyrovnali, ale za chvíli dostal brankář gól ze třiceti metrů mezi nohama. Ke konci jsme snížili na rozdíl gólu, ale pak domácí přidali pojistku. Hráli jsme nejlepší zápas na jaře, ale nic jsme nevytěžili.“ Pavel Jásek, trenér vítězů : „V prvním poločase jsme byli lepší a do kabin jsme šli s jednobrankovým vedením. Po změně stran jsme vedení navýšili až na čtyři jedna. Nepochopitelně jsme nechali soupeře stáhnout až na čtyři tři, ale poté jsme pátým gólem otupili snahu soupeře o vyrovnání. Nymburský deník : „B-družstvo Ostré odmítlo v derby klidný závěr. Domácí byli ve svém snažení produktivnější a nastříleli pět branek. Hosté se mezi tři tyče trefili třikrát. Rezerva Ostré vyhrála druhý ze tří zápasů. Hostům se v jarní části sezony zatím nedaří. Ve třech zápasech nezískali ani bod. FK Loučeň : Bednář – J. Bašus, Holler, Poulíček, Krupička – Prisčák, Gregar, Vlasák, Mareš – Štěpánek, Holánek. Ostrá B : Černý – Cabrnoch (52. Verner), Kouba, Vojtěch, Vavřík (70. Schovanec) – M. Kluzáček, Sedlák (85. Roule), Vild, Saňa – Mareš, Uher (64. Wolf). Branky: 4. a 50. Mareš, 11. Vavřík, 60. Verner, 85. Wolf – 5. Štěpánek, 71. J. Bašus, 79. Vlasák. Rozhodčí: ŽK: Diváci: 50. Poločas: 2:1. Rozhodčí: Chovanec. ŽK: 3:4. Diváci: 50.

Autor: František Gregar