logo

16.6.2018 FK LOUČEŇ 1893 – TJ LIBLICE 0 : 0 (0 : 0), p.k. 3 : 2

Vloženo: 20.06.2018

Středočeská I.B. třída, skupina C, soutěžní ročník 2017/18, 26.kolo. Do posledním utkání letošního ročníku krajské I.B třídy nastoupilo naše družstvo se snahou získat potřebný počet bodu pro posun do horní poloviny konečné tabulky, což se nakonec i přes bezbrankovou remízu díky lepší úspěšnosti při střelbě pokutových kopů podařilo! Jen počáteční minuty zápasu se vyznačovaly vyrovnaností, postupně však jsme převzali iniciativu a zatlačili soupeře před jeho pokutové území, avšak přes řadu příležitostí bez brankového efektu. Ve druhém poločase se náš tlak stupňoval, narůstal počet vytvořených šancí (celkem 15 za celé utkání, z toho 2 tyčky, 2 břevna), ale gól se nám až do konce hry ani z bezprostřední blízkosti brány nepodařilo vstřelit. A tak o našem dvoubodovém zisku nakonec rozhodly pokutové kopy. Po skončení utkání se rozloučili se svými spoluhráči, trenérem, předsedou FK a diváky dva stabilní hráči základní sestavy, kteří tímto zápasem ukončili své působení v družstvu a to Lukáš KRUPIČKA, který odchází do Všejan, a Martin GREGAR, kterému bylo právě na Loučeni dopřáno završit svou dlouholetou fotbalovou karieru. Oběma děkujeme za odvedené výkony na fotbalovém hřišti v našem dresu a přejeme jim hodně úspěchu v případném dalším sportovním působení, hlavně však v osobním životě. Děkujeme ovšem také všem ostatním hráčům, kteří svými výkony dopomohli v poměrně těžkém uplynulém soutěžním ročníku nakonec k velmi pěknému 7.místu v konečné tabulce. Také všem našim příznivcům přejeme příjemné prázdninové časy a doufáme, že se v hojném počtu všichni sejdeme ve dnech 18.-19.8.2018 při oslavách 125. výročí vzniku FK LOUČEŇ 1893. Vyjádření k utkání Trenér Ottomanský : „Do patnácté minuty to bylo vyrovnané, od té doby jsme si vytvářeli brankové příležitosti jako na běžícím pásu. Byl to festival neproměněných šancí a ukázka toho, co všechno se dá v utkání zahodit. Dvakrát jsme trefili břevno, několikrát jsme z bezprostřední blízkosti překopli bránu. Hosté měli jedinou šanci, ale dobře to vyřešil Bednář. Měli jsme patnáct šancí, ale nebyli jsme schopni dát gól. V penaltách jsme byli o jednu šťastnější.“ Trenér Liblice Pospíchal : „K utkání jsme neměli hned několik hráčů a museli tak sestavu látat i hráči z béčka, kteří měli už dopolední zápas v nohách. Začátek byl poměrně vyrovnaný, ale postupem času začala Loučeň přebírat otěže. Vypracovala si dost brankových příležitostí, jenže v zakončení to byl především festival zahozených šancí. A to i díky hvězdnému výkonu našeho brankáře Hanuše. Druhý bod získali v penaltách domácí a nutno přiznat, že zaslouženě. I vzhledem k tomu, že naši exekutoři z penaltového puntíku vymýšleli mimo jiné i „vršovické dloubáky“ a další podobné parádičky.“ Nymburský deník : „Loučeň zazdila, co se dalo. V zápase krajské I.B třídy, ve kterém o nic důležitého nešlo, nepadla žádná branka v základní hrací době. Dva body si pro sebe uzmuli fotbalisté Loučeně, kteří v souboji s Liblicí zvládli pokutový rozstřel.“ Kolínský deník : „Oslabené Liblice přivezly bod z Loučeně. V souboji již zachráněných týmů se diváci těšili na gólové hody. Ty se však nekonaly. Za celých devadesát minut branka nepadla, a tak přišly na řadu penalty. V nich byli úspěšnější fotbalisté Loučeně. Liblice si tak odvezly z posledního kola I. B třídy alespoň bod.“ FK Loučeň: Bednář – Špalda, Holler, Radolf, Krupička – J. Bašus, Gregar, Vlasák, Prisčák – Mareš, Holub. Rozhodčí: Sandev. ŽK: 2:0. Diváci: 80.

Autor: František Gregar