logo

24.3.2018 FC BÍLÉ PODOLÍ - FK LOUČEŇ 1893 4 : 2 (4 : 0)

Vloženo: 30.03.2018

Středočeská I.B. třída, skupina C, soutěžní ročník 2017/18, 14.kolo. Úvodní zápas jarní části soutěže, ve kterém oběma soupeřům šlo o hodně, domácím o nutný bodový zisk potřebný do dalších bojů o záchranu, našim o body k přiblížení se klidnějšímu středu tabulky. Ten se však našemu družstvu vůbec nevydařil a se soupeřem z konce tabulky jsme zaslouženě prohráli. Úvod utkání byl pro nás doslova pohromou, ve 12. minutě jsme prohrávali již 2 : 0, když se domácím podařilo velice snadno projít po naší levé straně do našeho trestného území a skórovat. Soupeř byl na „koni“ a svoji herní převahu dokázal ještě do poločasu zužitkovat dalšími dvěma góly. My jsme prakticky branku soupeře výrazněji neohrozili, za zmínku snad stojí zmatek v malém vápně po našem rohu v úvodu utkání (mohl znamenat vyrovnání) a Krupičkův trestný kop v závěru poločasu. Ve druhé půli došlo po změnách v sestavě alespoň k částečnému zlepšení. Hra se v poli vyrovnala, byly i úseky s naší mírnou převahou, neboť domácí se zaměřili spíše na udržení stavu než na navýšení vedení. A tak jsme nakonec vstřelením dvou gólů odvrátili hrozící blamáž a konečný výsledek korigovali do příznivější podoby a alespoň si tím udrželi skóre ve vzájemných zápasech v náš prospěch, ovšem domů se jelo bez potřebného bodového zisku. Světlejší stránkou tohoto utkání může být snad jen skutečnost, že naši borci prokázali ve druhém poločase snahu bojovat i za velmi nepříznivého stavu o co nejčestnější konečný výsledek. Snad je třeba se ještě vyjádřit k příčinám tohoto „zkratu“. Na průběhu utkání se zřejmě podepsala malá rozehranost (vlivem počasí a možná i určité nekorektnosti soupeřů jsme odehráli pouze dvě přípravné utkání), velká fluktuace hráčů (trenérovi se omluvilo z různých celkem 6) a přiznejme si, že i malá odvaha a rozhodnost při osobních soubojích, zpracování míče a rozehrávce řady našich fotbalistů , zvláště v první půli. Lze jen doufat, že se s těmito problémy družstvo co nejdříve vyrovná a bude v následujících utkáních produkovat fotbal na jaký je Loučeň zvyklá. Vyjádření k utkání Trenér Ottomanský : „Jasno bylo už po pětadvaceti minutách, kdy jsme prohrávali o tři branky,“ Jedinou šanci jsme měli v osmé minutě, ale míč jsme do brány nedostali. A vzápětí jsme dostali druhý gól. Hráli jsme bojácně a bez pohybu. Ve druhém poločase přišlo zlepšení, ale druhý gól jsme dali až na konci.“ Nymburský deník : „Poločas hrůzy prožila Loučeň - takhle si start do jarní části sezony rozhodně nepředstavovali. Fotbalisté Loučeně hráli v prvním jarním kole I.B třídy v Bílém Podolí a už v poločase bylo rozhodnuto. Domácí totiž vedli o čtyři branky.“ FK Loučeň: Bednář – Špalda, Holler, Farkaš, Krupička – F. Bašus (46. Nehyba), T. Vlasák, Gregar (82. Melčák), Mareš – Štěpánek, Bartoň (46. Peterka). Branky: 2. a 33. Švadlenka, 12. Weinlich, 29. Chmelař – 65. Farkaš, 88. Vlasák. Rozhodčí: Meščan. ŽK: 2:3. Diváci: 50.

Autor: František Gregar